View Single Post
  #310  
Vechi 26.03.2009, 18:11:03
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

am acces la biblie ,nu sunt o persoana inculta,citesc,acum am mai si spus aprofundez biblia,dar dp cum am spus,eu am o teorie... dc cineva ,a facut o mica greseala ,si de fapt sabatul inseaman duminica si nu sambata ? la asta "iluminatilor" v-ati gandit ? Tu nu esti DUMNEZEU ! tu esti un om ca si mine,iti poti da cu parerea ,nu ai dreptul de a ma judeca ,dc este sa gresesc ma las in mainile lui D-zeu ,si o sa imi accept depeapsa!asta se numeste a fi constient de actele tale ! eu ma rog lui D.zeu sa ma judece cand va veni momentul ,dupa fapte ,si nu dupa cate ori am citit biblia intr.o zi ,sau de cate ori m-am dus la biserica duminica ! eu cunosc din cultul tau o pers care se duce sambata la adunare si fura ce zici de asta ?? a fura nu e pacat ?
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro