Subiect: Ajutor
View Single Post
  #10  
Vechi 23.06.2021, 16:22:55
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Crede-ma ca nu i-am facut niciun rau lui @gpalama sau altora daca sunt ortodox, mirean din poBOR si daca cred si in Cele 7 Tr.Ap.

Pentru credinta mea indur tot cuvantul rau si toata minciuna celor ce mint despre Hristos-Cuvantul si despre Cele 7 Tr.Ap. prin care sufla Domnul Iisus-Fiul lui Dumnezeu pregatirea judecatii implinind proorocia Apocaliptica.

Ma bucur si sunt foarte fericit, e ultima din cele 9 fericiri!

Ai facut rau cu mult mai mult decat crezi. Ai aruncat pe formum TOATA OTRAVA TA SI OTRAVA DIAVOLULUI.

Te minti pe tine si minti pe toti. Ai inceput ultimele thraeduri cu gpalama este rau, si acum incerci sa acuzi pe altii. Mincinos notoriu.

Tu nu ai credinta, care este in Biserica. Tu ai necredinta, si o credinta otravita, credinta in Trompetele tale sectare.

Nu esti fericit ci esti un exaltat religios, un amagit !!!

ESTI IN AMAGIRE, in inselare peste inselare.

Fericiti cei prosti si amagiti? Ca ascultara de diavol? Nu zice Hristos ca la sfarsitul veacurilor asta e o problema mare a Bisericii? In care te balacesti ca un nebun fara sa intelegi... inselarea diavolului. Cat de luminoasa pare calea asta a ta... si cat de inselat esti.

Nu intelegi ca scoti doar otrava? Si ca ii otravesti pe toti? Ca trebuie sa iesi din NIP sa vii la ortodoxie si sa faci ascultare?

Tu faci ascultare de un duhovnic? Asta e o intrebare chiar buna... de cine asculti tu? De duhovnici NIP sau de duhovnici ortodocsi - si le-ai zis ca esti intr-o secta condamnata de BOR???

Tu te impartasesti fiind condamnat de BOR? Exista vreun duhovnic care iti da binecuvantare pentru asta? Si i-ai zis pacatul pe care il ascunzi tainic, ca un mincinos ordinar ca tu crezi stramb in ceva condamant de BOR????


Demagogule

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 16:45:43.
Reply With Quote