View Single Post
  #20  
Vechi 02.01.2010, 13:48:03
lareine's Avatar
lareine lareine is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Locație: Altundeva
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lareine
Implicit

E greu sa o spui, tinand cont de faptul ca noi insine aruncam cu ()!@$* unii intr-altii, roman contra roman, ca suntem satui unii de altii, ca intotdeauna ne merge rau pentru ca eu sunt destept frumos alb si educat iar tu esti romanul tipic, un prost nesimtit si ghiolban. Nu stiu daca si alte natii sunt la fel de dezbinate, dispretuindu-se unii pe altii, in cadrul aceluiasi popor, atat de activ cum o facem noi ;( Gandind ca eu sunt asa un minunat si _merit_ ceva mai bun decat sa ma fi nascut in Romania, inconjurat de atatia oameni pe care mi-e foarte greu sa ii rabd, pentru ca ei sunt de calitate mai proasta decat mine.
Si daca ai incerca sa te lauzi, in sensul bun al cuvantului, cu faptul ca esti roman si ortodox, cei mai multi se vor gandi la tatele barfitoare din piata si la credinciosii care se calca in picioare unii pe altii ca sa ajunga sa se inchine la sfinte moaste. Nu ca aceia ar fi mult mai rai sau demni de dispret decat suntem unii dintre noi, astia mai ipocriti, dar pentru multa lume, a fi roman SI pe deasupra si ortodox, e cea mai nefericita alaturare de defecte, nu de calitati.
Reply With Quote