View Single Post
  #4  
Vechi 19.03.2008, 19:27:58
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Georgiana,
Nu stiu ce sfat ti-as putea da in situatia in care te afli, pentru ca pur si simplu nu m-am aflat niciodata in situatia ta.
In primul rand, nu stiu exact prin ce se manifesta boala ta.
Dar dupa umila mea minte, incearca sa-ti gasesti un bun duhovnic care sa te povatuiasca. E foarte important, sa-ti poti duce suferinta cu nadejdea mantuirii intru Hristos.
Apoi, iata neinsemnatele sfaturi ale unui pacatos de rand (pe care le poti sau nu urma):
1. Roaga-te lui Hristos prin rugaciuni scurte, pe care eventual le-ai putea invata pe dinafara (Crezul, Psalmul 50, Psalmul 142) si pe care sa le rostesti incet (antonimul lui "rapid", nu cel al lui "tare") si cu evlavie incat timpul alocat pentru o astfel de rugaciune scurta sa fie 4-5 minute.

2. Cu nadejdea astfel capatata in Hristos, daca dispui de o colectie relativ voluminoasa a revistei "Formula As", cauta in ea leacuri naturale (care nu au cum sa-ti dauneze starii tale actuale) pentru ceea ce ai tu nevoie, cumpara-le din farmacii sau magazine de suplimente alimentare si ia-le in doza prescrisa in revista.

3. Ca sa nu te mai gandesti la starea ta actuala, incearca si stai in aer liber, facand plimbari atat de lungi cat iti permite starea organismului tau.

In cazul in care medicii nu au reusit sa te vindece, imi spune gandul, ca asta e singura cale prin care ai putea deveni la un moment dat o femeie normala din punctul de vedere al sanatatii.

Doamne ajuta!
Reply With Quote