View Single Post
  #21  
Vechi 03.05.2010, 13:58:45
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de man22crina Vezi mesajul
Buna!...as dori sa stiu daca ai gasit vreo "rezolvare" (daca as putea sa ma exprim asa) la situatia pe care ai descris-o?...sunt curioasa pt. ca si eu ma aflu intr-o dilema exact de acelasi tip si desi stiu ca din punct de vedere religios nu este posibila nici o legatura intre noi nu putem renunta unul la altul...te rog daca poti sa imi dai ceva detalii referitor la modul in care ati abordat voi problema!....ahh....si mai ales cum au reactionat parintii vostrii?...ms mult!
Nu mai incurcati pasiunea cu dragostea. Daca sunteti rude prin alianta, tot rude va chemati. Spre exemplu tatal meu toata viata a fost si inca mai este un om foarte dificil, ceva de genul daca spui ca-i alba de ce nu-i neagra daca spui ca-i neagra de ce nu-i alba, un om al absurditatilor. Norocul meu a fost ca am un unchi prin alianta care mi-a fost mai tata decat propriul tata desi daca este sa o luam logic rudele prin alianta ar trebui sa fie mai indepartate, dar uite ca nu a fost asa. Subliniez ca daca tatal meu este un om cu o credinta mai mult de suprafata si de multe ori nici atat, unchiul meu tine indeaproape randuiala bisericii si odata cand am trecut printr-o greutate asa cum vin incercarile in viata stiu ca a si plans pentru mine.

Familia este familie, componenta sa este atat una fizica, pe linia sangelui cat si una spirituala pe linia sufletului. In ce ma priveste pot sa spun ca ma bucur de o familie numeroasa si unita si nici nu mai fac diferenta intre rudele de sange sau cele pe care le-am capatat prin alianta. Trebuie sa-mi incretesc un pic fruntea ca sa pot spune exact care sunt rudele de care ma uneste sangele si care sunt cele pe care le-am capatat prin alianta.
Reply With Quote