Subiect: Parinti
View Single Post
  #2  
Vechi 26.11.2014, 05:18:16
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndraEu Vezi mesajul
Buna seara.. Nu ma inteleg cu mama mea, ma jigneste, ma umileste, imi cauta peste tot... nu ma lasa.. ce sa fac? ne-am certat foarte rau si iam zis ca vreau sa plec.. sunt mare, am cu ce sa ma intretin!
Ce spuneti?? simt ca ma distrug, ca fac pacate ca nu mai reizist...
Imi spune ca daca plec ea cu mine a terminat-o, ca nu mai vine la nunta mea, ca nu ii mai pasa.
Eu asa nu mai pot, sigur imi va fi greu, voi suferi dar nu mai rezist. E in regula sa imi iau inima in dinti sa ma mut?? Cu riscul ca nu mai vb cu mine si ma va respinge.. chiar daca raman cu ea nu ma apreciaza si ma jigneste, controleaza.
Ce sa fac????
Pai si tu chiar asa,ai fi in stare sa faci si sa iei decizii pe baza a unor sfaturi date de oameni necunoscuti pe internet sau doresti sa vezi daca mai gasesti persoane care te aproba?
Cum sa-ti dam noi sfaturi daca sa-ti parasesti parintii sau nu?
Te controleaza pt ca ascunzi chestii de mama ta,daca ati fi cat de cat intr-o relatie deschisa si nu i-ai ascunde unele lucruri nu ar mai fi curioasa.

O sa vezi cu timpul ca nimeni nu este mai aproape de tine decat parintii sau bunicii;ei vor fi singurii care nu te vor judeca si nu-ti vor intoarce spatele cand toata lumea o va face;lumea este straina,parintii sunt ai tai cat traiesc si traiesti.
Fa pace cu ei,fiti prieteni.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote