View Single Post
  #28  
Vechi 08.01.2015, 20:33:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Imi place acest mesaj, in special partea pe care am bolduit-o.
Si mie imi place,mai ales ca nu sunt de acord cu violenta si cu moartea oamenilor din motive stupide.

Ceea ce intristeaza mai mult este faptul ca o mana de oameni de pe forum care actioneaza/functioneaza ca ORTODOCSI(cica) adica religia dreapta,drumul drept spre Dumnezeu si viata vesnica-vin si ne spun ca ca moartea acelor ziaristi este binemeritata!!!!
Si nici nu-I de mirare cine sunt,ca sunt mereu aceiasi useri anti,anti,anti si contra si ultra,adica extremistii ai mai extremisti.

Trebuie sa fii tare redus si sa ai o viata foarte trista(trauma din frageda pruncie)ca sa accepti moartea altor oameni ca buna rasplata pt greselile lor stupide.
Dar voi v-ati pune un minut in locul lor?

Am avut si noi odata la lucru,un sofer care din prostie si neatentie a spus bancuri desucheate cu Iisus,la o intrunire.Slava Domnului ca era printre ortodocsi si a scapat doar cu o trimitere afara!
Cum as reactiona eu daca cineva ar spune bancuri cu Iisus?
L-as da afara sau as pleca eu de langa el sa nu se inteleaga ca accept sau simpatizez cu asemenea porcarii.Dar nu sunt de acord sa-i ating niciun fir de par ce sa mai vb despre omorat...

Extremismul este bun doar cand se aplica persoanei tale,vrei extremism aplicati-l tie:Tine posturi negre ,bate-te pe piept cu lanturi,mutat-te intr-o coliba s.a.m.d.
Extremismul trebuie sa fie alegerea ta,nu-l impune altora cu forta!

Dumnezeu este delicat,nu intra cu bocancii si cu kalasnicovul in sufletul tau!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.