View Single Post
  #64  
Vechi 23.01.2022, 14:38:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ma si tu crezi ca mint??? Ce naiba...daca nu am intalnit crestini sa voteze cu AUR care e problema? A amesteca politica cu religia e ceva foarte grav! Nu este prima oara cand niste politicieni se pozeaza cu preoti, nu numai AUR, si PSD-ul inainte si altii.
Și atunci ce minte sociologul sau Mihai Neamțu care și ei au sesizat că s-au axat pe publicul care a votat la referendumul pentru familie ?
Dap nu trebuie amestecată religia cu politica, nici școala ideologizată, aici ai dreptate, ce pot face cel mult e ca în Parlament să sprijine unele așezăminte.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
La tine cine nu voteaza cu AUR sunt satanisti, si cei care voteaza sunt cei mai crestini dintre toti crestinii???
Nu consider treaba asta, există oameni creștini care nu votează deloc, sau votează pnl, pmp, Peter Costea etc.

Unii dintre creștini îi votează , cum unii dintre suporteri, unii dintre oameni cu studii superioare etc, nu înseamnă că toți, dar conform sociologilor au un public variat.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Uite eu sunt unul dintre ei: dj crestin. Care e problema ta? Acum ma asociezi cu animatoarele si cu cei care se pastileaza? Vezi cat de incuiat la minte esti? Ai spus ca esti mai mic decat mine, eu fiind de 30 de ani, nu imi vine sa cred ca sunt tineri cu mentalitate de mosi batrani habotnici.
Eu mă raportez la Dobrogea și implicit la Constanța ca la un tărâm sacru, are foarte mulți sfinți chiar și episcopi e plin calendarul ortodox numai luna asta e episcopul Bretanion.

Nu te-ai întrebat de ce Dobrogea a revenit României, tu crezi că Dumnezeu a îngăduit asta ca să ne batem joc, să petrecem.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Tu nici macar nu ma cunosti si iti dai cu parerea prost, si ma judeci prost. Eu stiu lautari si muzicieni care sunt la fel crestini, care e problema? Ce te deranjeaza pe tine cum petrecem noi timpul ca munca sau distractie in timpul liber?
Păi nu-mi dau cu părerea, văd printre cuvinte cum stă treaba, oricum nu e treaba mea să fac observații.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Lui nu-i venea sa creada, parca zici ca eram un intrus in lumea DJilor...
Vezi și tu recunoști că nu e un mediu prea duhovnicesc, dar dacă stai acolo vei fi asemănat lor, pe tine nu te-a deranjat discuția despre politică, sincer dacă e ceva nu voi merge la vot sau voi vota împotrivă.

Eu știu că Constanța ne-a fost lăsată prin îngăduință pentru credință, nu e un carnaval de tip Rio de Janeiro, că mai vin unii cu reumatism la tratament e altceva, e îngăduit.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Stiu ca nu inseamna nimic campania lui Simion sa il demita pe Iohannis, dar macar ca simbol mergeam. Dar nu e batut in cuie sa merg acolo.
Eu ți-am zis părerea mea, e o campanie cvasi-inutilă, rămâne consemnat aici că am zis.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Cei din AUR, inclusiv Simion, Sosoaca, Calin Georgescu etc...sunt admiratori ai lui Donald Trump.
Faza cum ei au intrat in fata usilor de la Palatul Parlamentului mi-a venit in minte imaginea Trumpistilor din America cand au dat navala la Capitoliu
Nu mi se pare că e chiar egal, Târziu i-a rugat să părăsească incinta și să iasă, nu s-a intrat înăuntru ca la Capitoliu, în 2015 au mai dat buzna și ciobanii acolo.

În mulțimi de astea oricine se poate infiltra.

E foarte periculos să intri acolo, am înțeles de la tv că e spațiu militarizat, deci e interzis să intri că poți fi rănit, chiar și Terheș le-a zis celor de lângă el să nu cumva să intre.

E o idee foarte proastă să mergi acolo, dar nu cred că i-a chemat nimeni înăuntru în curte, să văd dovada că i-a chemat cineva.

Am editat unele aspecte că mi se păreau că erau observații.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 23.01.2022 at 16:12:25.
Reply With Quote