View Single Post
  #107  
Vechi 05.04.2015, 22:08:29
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Da, dar legal au voie. Homosexualii asta cer: dreptul la casatorie legala, nu in biserica. Deci?
Pai de la dezincriminarea penala a homosexualitatii pana unde au ajuns acum a fost deja un drum lung.
Si atunci, ce ziceau? Atata vrem, ca de ce sa fie ilegal?

Cat mai ramane si pana acolo unde se stie ca o sa ajungeti si voi zicei ca nu?

In momentul in care ar considera ca si-au impus deja punctul de vedere in societate, cu siguranta vor merge mai departe, vor cere si mai mult si deja o cer, incriminarea celor care nu sunt de acord cu noua definitie a "normalitatii".

Citat:
Da, de cateva decenii stiinta asta spune. Si da, stiinta se ajusteaza in functie de ultimele descoperiri.
Aia nu e stiinta, e pura politca.
E drept ca nu poti face politica in jurul teoriilor legate de particule elementare, dar acolo unde este vorba de Dumnezeu se poate si se face la greu si nici un ban nu este crutat pentru a se impune o perspectiva anti-teista.

Citat:
Iti spun eu de ce: pentru ca ceea ce zice stiinta astazi despre acest subiect contrazice flagrant dogma pe care ai ales sa o crezi. Asa ca e mult mai comod sa ne explici noua despre cum se "schimba" stiinta, in loc sa accepti ca poate dogma aia a fost scrisa de niste ignoranti si niste bigoti acum cateva mii de ani, carora le era frica si de propria umbra.
Da, la fel ca si "stiinta" comunistilor care spuneau ca a decratat si dovedit "moartea lui Dumnezeu".

Alte vremuri, aceeasi magarie. Alti magari, aceeasi porcarie.

Citat:
In primul rand, nu e o boala, asa ca nu ai ce trata.
Normal, cand exista presiune politica si se decreteaza "nu e boala", nu poti investiga nici linii de tratament.

Citat:
In al doilea rand, gay conversion therapy nu functioneaza. Deja e dovedit, cauta si vei gasi suficiente informatii despre asta. Si asta spun psihologii si psihiatrii, adica aia care stiu despre ce vorbesc. Plus homosexuali care au trecut prin asemenea terapie, au sustinut in numele diverselor organizatii crestine ca s-au "vindecat", si acum incep sa recunoasca cum ca de fapt au mintit. Sunt cateva cazuri celebre, cauta-le.
Haha, ce comic esti.
Care va sa zica daca 2-3 zic ca pentru ei n-a functionat, nu functioneaza.

Adica daca 10 fac terapie anti-drog, si 3 cad in recidiva, terapia nu functioneaza, pentru ca 3 au cazut.

Ce sa zic, esti destept tare.

Citat:
In al treilea rand, cum te-ai simti daca esti heterosexual si cineva s-ar oferi sa te "vindece"? Ca e aceeasi treaba.
Pai..s-au oferit sa-l "vindece" de normalitate pe Lot.
Pe urma stim ce s-a intamplat.
Si acum sunt la un buton distanta de aceeasi poveste.

Citat:
Si mai zi-mi, cam cati homosexuali cunosti tu, care sunt de acord cu aberatiile de mai sus?
Nu prea gasesti homosexuali sinceri.
Dar cei care sunt sinceri, au sa recunoasca faptul ca exista o sursa a problemei lor.
De cele mai multe ori o viata sexuala dezordonata - nu degeaba SIDA s-a raspandit mai intai in comunitatile lor.

Citat:
Numarul tarilor in care comunitatea LGBT se bucura de drepturi egale e in crestere, nu in scadere.
Si natalitatea la ele in scadere.
In completare cu musulmani, care foarte probabil in 40 de ani vor deveni majoritari acolo.
Sa vezi atunci ce drepturi pentru homosexuali.

Citat:
Opinia publica se schimba si ea, si se va schimba si in Romania. E alta batalie pierduta de crestini. Mai ramane sa acceptati asta.
Deah. Ca si cu ora de religie.

Citat:
Inainte de '89 nu erau homosexuali? Taica-meu avea doi prieteni (barbati) care erau cuplu.
Cred ca asta explica multe. Te luau pe la ei pe acasa? Jucati sah?

Citat:
Da, voci exista, ca sunteti toti speriati. Asa ca tine. Nu conteaza ca e fara sens, dar frica uneste intotdeauna.
Nu poti fi speriat de niste omuleti cu probleme,
Problema nu e ei, ci cei din spatele lor, care ii imping la inaintare si ceea ce vor sa construiasca de fapt pe chestia asta.

Citat:
Lucru care nu va ajuta la absolut nimic, in cele din urma. Schimbarea a inceput, si se va finaliza. Peste cateva generatii, dar asta e.
Hmm..unde am mai auzit textele astea?
Ceva manual de materialim stiintific/dialectic, victoria perpetua a comunismului, peste generatii, bla bla?

Stai sa vezi daca societatea actuala nu-si va prinde degetele in usa in urmatorii ani, ca deceniu e prea mult..
Deja au inceput sa se joace cu focul, de mintosi si luminati ce sunt de stiinta si noua ideologie umanista.
Si pe spinarea cui? Nu a celor de unde vin povestile astea pe care le debitezi tu ca papagalul, ci pe spinarea celor ca tine care se cred luminati tare facand apologia NWO.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 05.04.2015 at 22:12:46.