View Single Post
  #8  
Vechi 06.08.2010, 00:23:27
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ap2010 Vezi mesajul
astept un sfat mai concret decat citatele,iar in toti acesti ani va dati seama ca m-am spovedit si impartasit si am facut milostenie mai ales cu cea care m-a blestemat.
Draga AP, gindeste-te doar cita lume NE-blestemata traieste in aceleasi conditii ca si tine. Tu te-ai agatat de acest fapt deoarece iti acorda o EXPLICATIE vietii deocamdata incilcite pe care o duci.
Nu exista asa ceva, sunt aberatii!
Gindeste-te ca avem o regiune intreaga in Romania unde dracuirea si blestemul este la ordinea zilei - Oltenia -
Realizezi ca la asemenea injuraturi zilnice intre membrii familiilor locale ar trebui sa-i vezi in dureri tavalindu-se pe jos, si intr-o mizerie sociala crunta. Insa dupa cum vezi NU este asa si traiesc si ei ca oricare altii.

Deci, parerea mea este sa ai incredere in viitor si sa nu-ti pierzi speranta ca va fi mai bine.
Pe mama ta ia-o asa cum este ea, cu bune si cu rele..gindeste-te ca are un tic verbal prostesc asa cum multi oameni incep sa o ia razna la batrinete, tu insa iubeste-o mingii-o, roaga-te si o sa vezi ca cu timpul o sa-i treaca.
Nu o forta sa mearga la biserica daca nu vrea.
Doamne Ajuta!
Reply With Quote