View Single Post
  #39  
Vechi 21.01.2021, 13:53:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.289
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Te rugam o poza cu pamantul plat ca daca tot plimbi vorbe cu atata aplomb...

La fata locului fugi cu coada inter picioare cand e vorba de dovezi... ai ocolit orice discutie despre argumente, daor vinzi iluzii despre ceva ce nu exista. Nu esti capabil sa raspunzi cand e vorba despre fapte si dovezi si o dai in vrajeli... doar atata poti? Pamantul vostru plat nu are nici o poza pana acum? Nu a fost observatii mii de ani de zile si s-a observat ca e sferic si tu vii cu cioara vopsita?

Plimba-ti cioara vopsita in alta parte nu e papagalul pe care il crezi. Mai spal-o putin ca se duce culoarea de pe ea.
Vorbesti ca psdistii trufasi foarte "ortodocsi" care osandesc sfintii ca ar fi sectanti din pricina Cuvantului. Nu numai ca ti-am oferit o teorie buna si conforma cu Scripturile si care se dovedeste practic prin orice experiment dar ti-am si dat dovezi si ti le-am si explicat pe indelete ca sa le pricepi. Tu le negi si susti ca nu ti-am dat dovezi, poze. Pai citind teoria PacMan3d-nD in minte ti s-ar fi generat un inteles, o inchipuire, o imagine, o reflectare a realitatii.

Tu vrei desene, poze.

Orice poza din natura iti prezinta o suprafata plana a marilor si una plan denivelata cu munti, dealuri, vai, lacuri si rauri curgatoare si aia e imaginea pamantului, imaginea pe care o vezi in fiecare zi cu ochii tai. Nu exista nicio sfera. Nimeni nu a vazut nicio sfera. Daca te ridici pe inaltime vei vedea doar o zona circulara luminata asa cum daca stai noaptea langa un stalp cu bec electric vei constata o zona circulara luminoasa. Asta fotografiaza oamenii din avioane sau din rachete si baloane. Nu are rost sa confunzi cercul-discul luminos cu un glob. Doar universitatile si guvernele ce sustin universitatile care au adoptat teoria pamantului sferic ce se invarte in jurul soarelui si in jurul axei sale iti vor prezente imagini cu pamantul sferic si-ti vor arta practic cu bile de carton sau prin filme generate pe calculator cum soarele si luna sunt sferice si cum pamantul e una dintre planete si asa mai departe fiind direct interesate ca sa sustina teoriile lor obscurantiste, venite din paganismul trecutului indepartat. Ei te tin in inapoiere si minciuna nu noi ce marturisim Adevarul.

Uite ca am facut mai demult si doua filmulete de prezentare a teoriei. Partea I si Partea II. Citeste teoria si urmareste fimuletele si vei pricepe si vei vedea imaginea concreta pe care o ceri.

Iar daca ceri dovezi si argumente atunci urmareste asta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2021 at 14:03:34.