Subiect: Situri Ateiste
View Single Post
  #12  
Vechi 13.11.2008, 19:01:58
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C.tin Vezi mesajul
Un topic,...o "facatorie" mincinoasa...
Uitati-va sub numele persoanei! Sunt afisate 2 mesaje! Cel din deschidere si cel de mai jos. Si el ne spune ca a mai postat si in alta parte (?)
Uite asa sunt cate unii care se logheaza numai ca sa imputa spatiul aici si apoi dispar si iar apar sub alt nume...!
Nici nu ar rost sa se continue discutia pe un astfel de topic
Din pacate multi aleg sa posteze inainte sa-si foloseasca creierul. Adrian72 a mai postat la topicul "ateu vs satanist" si probabil postul i-a fost pierdut cand s-a trecut la noua forma a forumului.

Acesta era mesajul lui:

"
adrian72



Mesaje: 3
Inregistrat in:
Martie 2008
Grup: Member


Martie 24th, 12:54 AM
Vad in ultima vreme tot mai multe situri si bloguri ateiste. Marea majotitate sunt copii, adolescenti rebeli si rataciti, care probabil nu au primit o educatie sanatoasa si crestina acasa. Cele mai multe sunt inofensive, daca pot spune asa, pentru ca in afara de glume de tot felul, nu fac decat sa scrie tot felul de articole pe care le gasesc pe internet. Si sper ca, pe masura ce se vor maturiza, Dumnezeu ii va intoarce pe calea dreapta a luminii.
Sunt insa unele situri care au o abordare mai vehementa si care incearca prin rastalmacirea istoriei sa abata cititorii de la Cale. Acestea ma ingrijoreaza, pentru ca aduc "dovezi" pe care un cititor mai putin informat le poate lua drept adevarate.
In mod normal nu citesc astfel de situri, dar despre acesta am aflat auzind in statia de autobuz discutia intre un tata si baiatul lui. Ce m-a intristat e ca amandoi erau destul de entuziasmati de articol. Din curiozitate am cautat situl de care vorbeau si am gasit:
http://creationistmonkey.com/apollonius-vs-jesus/, care incearca sa arate ca Apollonius din Tyana a facut fapte la fel de minunate ca si Isus. Si mai mult, pretinde ca a inviat din morti!

Cred ca am sa deschid un nou thread cu acest subiect.
Doamne ajuta!"



Se regaseste in Google Cache.
Reply With Quote