Subiect: Noua Dreapta
View Single Post
  #29  
Vechi 29.06.2009, 20:52:44
IonutS's Avatar
IonutS IonutS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 115
Implicit

Din pacate din tara este rupta o bucata mare si anume Basarabia, si mai sunt si alte teritorii istorice mai mici...

Un lucru vreau sa mai spun, Noua Dreapta nu are ca obiectiv acest extremism inteles de voi, chiar doctrina organizatiei e bazata pe citate din Biblie. V-am mai spus nu exista padure fara uscaciuni, e de ajuns sa vina la o manifestatie a Noii Drepte 10 insi care sa provoace ura, scandal, etc. si deja ND este etichetata ca fiind extremista. Dar ochiul omului parca vede numai raul, faceti o fapta buna vedeti daca va zice cineva ceva, iar dupa aceea daca Doamne fereste faceti o fapta rea fie ea cat de mica imediat sar pe voi n voci.

Am inteles Adrian ca nu trebuie facuta mare gura si agitatie dar prin a arbora un steag, a tine o pancarta care transmite un mesaj nu vad nimic rau si nimic necrestinesc. De exemplu tii o pancarta pe care scrie "Spune NU avortului, Dumnezeu a lasat omul sa se inmulteasca", trece un om, vede mesajul si isi zice in gand "Da mai, asa e, de ce nu am stiut pana acum, ar trebui sa nu mai o indemn pe sotie sa faca avort.". Astfel ai mai trezit un om, ai mai salvat un om de la pacat, ai mai salvat o viata, nu ?
Iar patriotii in zilele in care se cinstesc eroii tarii, drapelul, ziua nationala, s.a. ce ar trebui sa faca ? Nu sa iasa la o manifestatie in care sa arboreze tricolorul, sa cante imnul si sa pastreze un moment de reculegere pentru cei care si-au varsat sangele pentru tara si credinta ?


Pe mine unul nationalismul m-a facut sa descoper frumusetea Ortodoxiei si sa ma apropiu mai mult de Dumnezeu.
Reply With Quote