View Single Post
  #14  
Vechi 27.10.2014, 00:35:32
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Imi pare rau sa aud!
Imi pare la fel de incredibil cum de nu au gasit un coltisor pana acum sau de bine de rau,un loc de munca sa plateasca o gazda...Probabil ca se lovesc de destule refuzuri.
De altfel,am putea sa le mediatizam cazul mai ales prin medii in care sunt multi batrani,exista posibilitatea ca sa locuiasca cu cineva in varsta si neajutorat,care in schimbul ajutorului menajer poate sa le ofere o camera a lor!
Mama are o vecina pe palier care locuieste singura in 4 camere iar unicul ei fiu,casatorit locuieste cu sotia,3 copii si parintii sotiei ,toti intr-un apartament de 3 camere!
Noi oamenii suntem tare ciudati!

Asta imi aminteste de o intamplare de aici,locala.
Un restaurant din orasul meu,a celebrat lunea trecuta 45 de ani de la deschidere...patronii s-au gandit sa faca ceva dragut si unic pt clienti si au venit cu idea sa serveasca dupa meniul de la deschidere,din 1969,adica la preturile de acum 45 de ani!!!!
S-au gandit si ei ca o sa fie buluceala pe asa preturi asa ca au facut reclama ca asezatul oamenilor se va face la gramada,adica nu asezat in intimidate la masa ta ci toate mesele devin mese comune...
S-au gasit destui indivizi care au vociferate impotriva acestui regulament si jigniti de a lua loc langa alte fiinte umane ca si ei,au parasit in graba locul uitand si de oferta si de tot!! Asta in conditiile in care acei oameni nu erau nici de alta rasa,natie sau conditie...
Eu zic ca este destul de grav!
Doamne ajută!
Daa, foarte interesantă întâmplarea cu localul acela... Nostimă și tristă, în același timp.
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote