View Single Post
  #341  
Vechi 03.11.2015, 21:41:40
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Off-topic: Iti dai seama ca daca "opinia publica" aglutinata de cacatii marelui arhitect al veceului social sa ratoieste nitel, barbosii pluri-autocefalici vor lua niste decizii, la asa-zisul mare sinod pan-nustiuce de la anul, de o sa cante boi giorgi de bu-cur-ie (parca am auzit ca a crapat spalacitul-fara-oo de boi giorgi, puii mei, e irelevant)? De pilda, sa faca inca un afurisit de pogoramant, si sa bage tot mai mult pe infrademonica entitate care este Eva multiplicata in miliarde de Lilith, in cler si ierarhie. Nu am innebunit deloc: un cretin de ierarh finlandez s-a trezit, alaturi de puhavul de puhalo, ca p.z.d.-urile (o femeie ortodoxa sau catolica care a innebunit si vrea sa fie in cler sau ierarhie nu e pentru mine o domnisoara/doamna, ci o p.z.d.) sunt apte cu toatele de hirotonie, cica. Daca chiar va fi asa, le astept cu calcaiul sau pumnul tintit spre uter direct cand ies de la "slujba". Dar, mai e, sa speram, pana atunci.
Da, stiu: scriu ca un nefericit posesor de sindrom Tourette. Dar situatia politica si ecleziala deopotriva, la scara globala, e mult, mult mai oribila decat stilul meu.
Nu cred ca-i chiar off topic.
Da si eu cred ca Romania e ocupata ca in 45 si securistii lucreaza pentru aia despre care spui tu.