View Single Post
  #1452  
Vechi 17.03.2017, 21:29:06
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
nu e asa, chiar deloc. recunosc cinstit ca sunt praf in ceea ce priveste teologia, dar cred in ceea ce simt. eu vad bunatate si iubire in crestinism, nu altceva. cand unii se folosesc de Numele Domnului ca sa ma ameninte si sa bage frica in mine ii detest, pentru ca nu asta vrea El. si daca teologia spune altceva eu ma delimitez si gata. asta spuneam, tu ai balmajit-o.

pacatul e pacat pentru toti, da! dar clerul intra in alta categorie, acolo e altceva.

ps.eu nu zic ca homosexualii se nasc homosexuali, dar daca se apuca de chestia asta nu se mai lasa niciodata.
Da, e mai greu sa se lase, asa cum e greu si pentru cel ce se drogheaza, de exemplu. Dar exista si cazuri in care acele persoane au devenit normale. ERa un site cu marturii mai ales din alte tari: http://www.homosexualitate.ro/marturii.html
Nu am legatura cu ceea ce au spus altii, eu am spus doar despre frica de Dumnezeu. Ortodoxia e iubire si speranta. Orice pacat ar face cineva exista sansa indreptarii, prin pocainta (regret). Spunea undeva ca in trei zile de pocainta cineva se poate vindeca dupa ce a facut un pacat.
Reply With Quote