View Single Post
  #151  
Vechi 25.09.2022, 08:05:35
sergiu8 sergiu8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tu ai avut revelatii sau vorbesti doar despre revelatiile altora?
Revelatiile proprii sunt mai puternice decat ale altora si deriva din Duhul Sfant, dar si acestea din urma(ale altora), rationalizate si dezbatute (ca-n orice cateheza), se intaresc in inima.
Domnule ,

Vad ca nu te lași, m-ai hărțuit cu mesaj privat și după ce am ieșit de pe forum.
Probabil suferi de mania controverselor și logoree.

În primul rând, te-am întrebat de apartenență și nu ai fost sincer.Ai evitat și ne-ai trimis un mesaj privat primit în urma cu ani de zile de la un user.

Ti-am prezentat detaliat dogmatica ortodoxa, cele 7 Sinoade în rezumat, vii cu retorica protestanta sa critici ortodoxia. Apoi schimbi registrul și o dai pe Sinodul din Creta.

Îți permiți sa pui la îndoială cele 7 Sinoade și Crezul ,dar ma faci tot pe mine eretic. Chiar ai tupeu.
Apropo, Revelația Dumnezeiască se refera la Sfânta Scriptura.

Am întâlnit indivizi ca dumneata și prin Biserica: ei critică tot,ca de ce Biblia e așa și nu altfel, de ce Biserica nu respecta Biblia la nu știu ce verset,ca de Sfinții Părinți nu respecta la nu știu ce verset Biblia, apoi ca de ce Biserica nu respecta Sfinții Părinți la orice virgulă.....?!
Faci parte din categoria oamenilor cărora nimic nu le convine,tot timpul găsesc cusur la alții, la orice,mereu au ceva de comentat, toți greșesc și tu ești acolo sa ii îndrepți,cu sarcasm și superioritate.

Te rog sa ai bun simț și sa nu mai recurgi la lașitatea specifica sa mai răspunzi la mesaj.
E o regula ce tine de verticalitatea caracterului: Când omul se retrage după forum nu îl mai harțuiești.

Sa-ti fie rușine!
Reply With Quote