View Single Post
  #1  
Vechi 09.07.2006, 06:38:42
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locaţie: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Andrei trebuie botezat

Ieri am stat de vorba cu mama lui Andrei,o tinara saraca ,atit de saraca incit mi-a spus ca “tu nu ai sa-mi dai sa iau lapte?,in seara asta iar o sa plinga caci e invatat sa suga si nu vreau sa-i mai dau apa in loc d e lapte ca se strica la burta si iar o sa trebuiasca sa stau in spital cu el”.Andrei are 9 luni si inca nu e botezat.Mamica lui chiar ma intrebat “Nu stii pe cineva care sa –I fie nas?” .Dar nici eu nu stiu pe nimeni care ar fi in stare sa faca o asemenea fapta buna.Eu abia am 17 ani si nici n-am posibilitati financiare.Asa ca m-am gindit sa postez pe forum cazul asta poate se gaseste cineva.Daca nu o sa se gaseasca nici aici atunci Dumnezeu cu mila si Maica Domnului la fel.
Adrian mai are un fratior mai mare ,Claudiu care cred ca are vreo 5 anisori.Cei doi copii si mama lor stau in gazda la o doamna iar singurul venit ,alocatia celor doi copii,mama e nevoita sa o dea pe gazda caci altfel nu au unde sta.:((( Si raminid fara bani femeia e nevoita sa cerseasca aici in curtea Mitropoliei din Iasi. Oare ce putem face noi pentru ei?
Doamne ajuta si mintueste pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale!!
Reply With Quote