View Single Post
  #16  
Vechi 24.05.2019, 22:32:07
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nu e chiar un necunoscut, e un fost coleg; l-a cucerit cu sinceritatea ei si pe el (si pe mine). Ia uite ce a scris Sonyia despre el:

"Nu am prieteni , nu am avut iubiti in viata reala pentru ca sunt sincera si nu pot sa mint pe cineva in fata sa i inventez un job decent si sa stau in stres ca ma prinde cu minciuna.Acest job m a izolat ca n globul de sticla.Am reintalnit un fost coleg de teatru si cor, candva eram interesata de arta dar nu am avut destui bani sa fac facultatea .I am zis tot adevarul despre mine."
Da ai dreptate Demetrius, citisem cu cateva zile inainte primul mesaj si cand te ocupi de mai multe ,mai uiti. E bine ca se cunosc fata catre fata, cu atat mai mult cred ca sunt sentimente reale.
Sonyia legat de sinceritate, e bine ca stie omul de langa tine si duhovnicul dar cam atat , nu ar fi bine sa stie cei din anturajul vostru de acolo. Trebuie sa incepi o viata noua si e bine doar voi doi sa stiti treaba asta. Ma ierti ca sunt asa sfatos, dar spovedania publica din primele secole au realizat ca era ceva de rau augur si nu ajuta la schimbare.
Dumnezeu sa va ajute!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote