Subiect: Zodiacul
View Single Post
Vechi 18.07.2008, 09:07:39
achimovjan
Guest

Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut
In cartea lui Iov 38, 31-33, Dumnezeu ii spune: "Poți tu să legi cataramele Pleiadelor sau să deznozi lanțurile Orionului? Poți tu să scoți la vreme cununa Zodiacului și vei fi tu cârmaci Carului Mare și stelelor lui? Cunoști tu legile cerului și poți tu să faci să fie pe pământ ceea ce este scris în ele?"

Deci exista un destin al fiecarui om in linii mari si al lumii la modul general vorbind, scris in stele. Exista Zodiac, de la Dumnezeu pentru noi.
Aici ai dreptate,lucrurile sunt de necontestat.Si eu,care cand ascultam horoscopul ma suparam ca mi se potriva perfect tot timpul,cand am citit la IOv,am vazut ca nu este nici o greseala.Bine,unii ortodcsi nu sunt de acord,insa sa stiti ca zodiacul nu este citire in stele,nu este vrajitorie,este stiinta pura.Adica poti lega caracteristicile vietii omului ,in functie de miscarea planetelor,nu este nimic iesit din comun.Daca ascultati horoscopul veti vedea ca de fapt acolo,sunt prezentate anumite tendinte ale omului.va spun sincer,eu nu credeam de loc in asa ceva,dar intr-o zi,un prieten mi-=a citi horoscopul in acea zi,si era exact ce mi se intampal mie,dar exact.Acum,ca or fii si impostori,nu zic ba.dar cei care respecta legile miscarii planetelor,si legatura acestora cu caracteristicile omului,nu fac nimic rau.oricum,eu nu ascult horoscopul deloc,insa cateodata imi place sa-l citesc de pe net.
Reply With Quote