Subiect: Muntele Athos
View Single Post
  #5  
Vechi 20.03.2010, 13:59:29
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Mihai, du-te mai bine in Israel, sa vezi locurile si drumurile credintei, ale Domnului, daca tot vrei sa vizitezi ceva. Si sa te rogi acolo. Este supremul in credinta omului.
Draga Sofia, sa merg "sa vad", adica ca turist sau sa imi incat privirea, sau mintea cu gandul ca pasesc pe locuri pe unde au fost unii sfinti sau Mantuitorul , este ultimul din motivele pentru care vreau sa ajung in aatfel de locuri. Imi doresc sa ajung pentru ca ........in cel mai fericit caz, voi intalni un calugar, preot sau pustnic cu care sa stau de vorba in niste chestiuni foarte intime si incurcate in care ma aflu de foarte mult timp, sau in celalalte caz, macar sa raman acolo o perioada mai lunga de timp, in speranta ca ma voi linisti, interioriza si limpezi astfel mai mult incat sa vad in lumina astfel lucrurile. M-am gandit la Athos pentru ca acolo trang nadesjde sa gasesc ce caut, mai ales in urma celor citie , intamplari, si multe alte lucruri frumoase. dar nu este exclu si in alte parti, precum Israel cum zici tu, daca acolo voi gasi pe cineva asa cum am spus mai sus, sau conditi propice pentru a ramane o perioadta mai indelungata, in conditii mai retrase....

multumesc oricum pentru bunele tale intentii :-)

Numai bine
Reply With Quote