View Single Post
  #111  
Vechi 30.01.2013, 15:52:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Cornel Urs / writer arunca in batjocura cate o piatra in balta si apoi se distreaza pe seama credulilor, inclusiv a ta. Si tare usor ii mai cadeti in plasa... Daca ai fi fost atent ai fi vazut ca ia ba pareri de pe blogul unei carismatice, ba zvonuri fara link-uri, dar le spune toate cu patos si "durere" asa incat justitiarii forumului sa ii sara in ajutor. In realitate insa, doar nu crezi ca un cult oficial, al doilea ca numar de membri dupa ortodocsi, sa isi permita sa interzica oamenilor se mearga la medic sau sa faca cezariane. Unde ne credem?

Daca iti place discutia la nivelul pe care o duce Urs sau Decebal, vei ramane la acest nivel. Aveam insa o parere mai buna despre capacitatea ta de a discerne.



1. Nu sunt sectari pe forum.
2. Eu am renuntat sa mai raspund intrebarilor tale; le pui, ti se raspunde, apari peste o saptamana si nu le mai citesti. Dar tot atotstiutor te crezi.
Ca de obicei, discuti despre virgule si nu despre subiect. Cand nu aveti ce spune o dati pe virgule.

Sunt sectari pe forum, iar termenul de secta este unul cunoscut si nu este inventat de mine. Vezi mai jos definitia DEX:
" SÉCTĂ, secte, s. f. Comunitate religioasă desprinsă de biserica oficială respectivă; p. ext. grup (închis) alcătuit din adepții unei doctrine (filozofice sau politice). – Din fr. secte, lat. secta."

Voi va credeti atotstiutori, voi sectarii. La toate aveti citate, la toate aveti raspunsuri, numai la adevar o cam dati pe langa. De fapt nici nu va intereseaza, pentru ca pe voi va intereseaza sa va fie voua bine cand discutati, si nu sa ajungeti la adevar....

Si am si un serviciu si un program incarcat de asta am si pauze mari in raspunsuri cateodata.


Iar prezenta voastra pe un forum ortodox, are cateva motive clare:
1. De a face prozelitism sectar.
2. De a face noi "adepti" intre cei nevinovati, poate poate pica vreunul mai slab de inger.
3. Sunteti trimisi in "misiune" de catre vreun pastor, pentru a "marturisi" minciuna si neadevarul.
Nicidecum nu sunteti aici pentru a va face "prieteni". Voi aveti prietenii vostri pe la adunarea voastra, intre crestinii vostri cei mai buni si care se iubesc mult intre ei.
Reply With Quote