View Single Post
  #52  
Vechi 06.06.2014, 09:21:25
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Dar asa esti fericita si implinita? Truda ta are vreun sens, pentru ca nu ai o familie a ta; omu' tau nu vrea casatorie si nici copii, deci unde e familia?

Ca acuma tragi pentru cineva caruia ii convine sa te tina aproape pentru ca il asculti neconditionat, fie ca e bine, fie ca nu, te baga in depresii si moralul tau tine spre nivelul marii de multe ori banuiesc.
Da, se putea si mai rau, da' se poate si mai bine, mai ales ca nu esti legata de el si inca mai ai timp sa-ti refaci viata alturi de cineva care merita, nu sa te sacrifici pentru un cineva care te jigneste si iti zice ca nu esti buna de nimic (vezi postarile tale de la alt subiect- nu mai stiu care-);relatia e disfunctionala si toxica pentru tine; pari dependenta de el mai rau decat sunt io dependenta de tigari (si crede-ma e nasol rau).

Eu credeam ca nici nu te poti intoarce la ai tai; altfel nu imi explicam, dar m-am inselat;
Ca sfat (poate bun, poate rau), ca sa vezi in ce ape te scalzi, fa frumos o lista cu doua coloane, momente de implinire si fericire si momente de deznadejde si suferinta raportate la relatia asta; plusuri si minusuri, iar daca coloana cu minusuri va fi mai lunga decat cea cu plusuri e clar ca nu e bine; de schimbat oricum n-o sa-l schimbi pe barbat, pentru ca lui ii e bine mersi asa cum e; el e pentru el, sa ii fie lui bine...si se pare ca inca ii este.
Reply With Quote