View Single Post
  #54  
Vechi 15.10.2014, 16:51:56
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aurelian86 Vezi mesajul
Prima oara trebuie sa-si oficieze la Biserica relatia si pe urma sa ceara ajutor ceresc.
Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
E foarte important, intr-adevar. Unii tineri nu stiu ca, daca n-au fost cununati religios, relatia conjugala dintre ei li se socoteste preacurvie in fata lui Dumnezeu.
Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
,,Căutați mai întâi împărăția lui Dumnezeu și dreptatea Lui și toate acestea se vor adăuga vouă.''
Sursa: http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=55&cap=6

Cununati-va religios fara mare tam-tam, botezati copilul, daca n-a fost botezat, si altfel va va merge. Daca sunteti din Iasi, o discutie cu parintele Calistrat Chifan de la Manastirea Vladiceni v-ar fi de mare folos. Doamne ajuta.

Sunt socat de aceste reactii . Am citat doar de pe prima pagina.

Ce sa mai spunem despre faptul ca doamana Andreea are si o fetita de 8 luni, a carei concepere, prin act sexual (curvie), s-a realizat mai mult ca sigur inainte de casataoria civila?!

Cred ca trebuie sa-i fie refuzata chiar si cununia religioasa. /sarcasm

Considerati ca acesta este un motiv suficient pentru ca doamana sa nu merite nici macar un sfat legat de problema expusa?

Din fericire, citind mai departe, am observat ca majoritatea comentariilor nu sunt jignitoare (precum cele citate) si sunt menite sa o ajute in mod concret pe Andreea. Eu, din pacate, nu o pot ajuta decat cu sfatul pe care l-a oferit userul Ekaterina in a doua postare. Astfel de detalii se pot afla, din cate stiu eu, la primarie.

Daca sotul nu s-a angajat inca si are timp liber la dispozitie, trebuie sa incerce din rasputeri sa afle aceste informatii de la oameni calificati. Informatiile de pe un forum pot fi de ajutor insa nu au aceeasi credibilitate. De fapt, sunt destule cazuri in care informatiile de pe forum pot chiar dauna.

Daca situatia este disperata si crezi ca poti face dovada acestui fapt te rog sa ma contactezi prin mesaj privat.

Multa bafta!
Reply With Quote