View Single Post
  #56  
Vechi 12.11.2014, 12:49:59
Andreea_01 Andreea_01 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2014
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Draga Andreea, mi-a parut rau ca nu ai primit un raspuns concret la problema cu care va confruntati. Am gasit urmatoarele informatii:

Alocație pentru susținerea familiei

Baza legislativă

Legea nr.277/24.12.2010 privind alocația pentru susținerea familiei;
H.G.R nr.38/19.01.2011 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Legii nr. 277/24.12.2010 privind alocația pentru susținerea familiei
OUG nr.124/27.12.2011 pentru modificarea și completarea unor acte normative care reglementează acordarea de beneficii de asistență social
Legea nr.166/09.10.2012 privind apobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.124/2011 pentru modificarea și completarea unor acte normative care reglementează acordarea de beneficii de asistență socială
Beneficiari

Familiile și persoanele singure care au în întreținere copii în vârstă de până la 18 ani, dacă acestea realizează venituri nete lunare pe membru de familie de până la 530 lei.

Va multumesc tuturor celor care mi-au inteles problema. Vreau sa va anunt ca am intrat pe acest forum cu ganduri bune, nu sa cersesc nimic, doar sa cer un sfat, un ajutor, sa fiu indrumata pe un drum bun. Va anunt ca pe data de 20 septembrie Bunul Dumnezeu ne-a binecuvatat si ne-am casatorit, a durat umpic ptr ca nu am avut bani, dar am stans singuri si am reusit sa ne implinim visul. Suntem fericiti ca am reusit sa ne unim sufletele acum si mai puternic. Acum locuim tot cu parinti mei si fratele, intr-un apartament cu 3 camere
, alaturi de puiutul nostru. Acum sunt in cautatea unei garsoniere, ne dorim sa ne mutam, sa reusim sa ne descurcam singuri. Din pacate chiriile sunt f scumpe, dar totusi sper ca vom avea norocul sa gasim ceva la un pret mai micut. Va imbratisez cu drag si va multumesc tuturor care m-au inteles! Orice vorba buna si sfat conteaza enorm!

Last edited by Andreea_01; 12.11.2014 at 12:54:09.
Reply With Quote