View Single Post
  #23  
Vechi 22.01.2012, 09:04:26
grasu77 grasu77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.06.2011
Locație: Brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
cat priveste ce se ascunde in spatele profetiilor eu nu am fost niciodata interesat sa aflu.Nu stiu de ce dar nu m-a interesat niciodata nici care sant "semnele" din apocalipsa nici alte profetii.
Nu v-au interesat semnele din Apocalipsa? Foarte rau. Inseamna ca nu va intereseaza "Descoperirea lui Iisus Hristos pe care I-a dat-o Dumnezeu, ca sã arate robilor Sãi cele ce trebuie sã se petreacã în curând"(Apocalipsa 1:1). Si, inseamna ca nu vreti sa fiti fericit: "Fericit este cel ce citeste si cei ce ascultã cuvintele proorociei si pãstreazã cele scrise în aceasta! Cãci vremea este aproape."(Apocalipsa 1:3)

Ne pare rau ca am pierdut un partener de discutie, pe acest topic. Daca nu sunteti interesat de profetii, nici nu aveti ce spune, cand se discuta despre asa ceva (decat balacareli - ceea ce nu va caracterizeaza).

P.S. O intrebare la care nu trebuie sa raspundeti (doar sa meditati): daca nu va intereseaza "Descoperirea lui Iisus Hristos" (Apocalipsa), de ce va intereseaza ceea ce se numiti "sfanta traditie"?
Reply With Quote