View Single Post
  #7  
Vechi 27.05.2011, 19:29:58
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Mai, eu ma imbrac vara in rochite, fustite si nu cred ca ispitesc pe nimeni.
Cred că este bine să cunoașteți și părerea bărbaților în această privință. Observ că, în general, femeile consideră că nu ispitesc, chiar dacă se îmbracă mai... ispititor.
E adevărat că și atitudinea contează. Însă nu numai. Sunt fete (femei) care au o atitudine ireproșabilă. Însă merg la biserică cu mini, cu tocuri sau cu pantaloni strâmți... Ele poate își închipuie că nu le vede nimeni. Însă bărbații care vor să se roage vor fi ispitiți și ispitite vor fi și nevestele sau femeile mai în vârstă (prin bărbații lor de obicei).
Or, dacă ești creștin înseamnă că vrei să fii cu Hristos mereu, și la Biserică, și pe stradă. Dacă nu ești mereu cu El, aș zice că nu ești nici când crezi că ești.
Nu zic nici că trebuie să se treacă la ferigea. Însă în urmă cu câteva decenii îmbrăcămintea nu era atât de erotizată. Te poți îmbrăca în așa fel încât să nu-ți evidențiezi frumusețea trupului. Pe aceasta rezervă-i-o soțului tău, exclusiv.
Pe scurt, părerea mea este că poate fi găsit un stil frumos și neispititor. Am văzut femei purtând fuste lungi până în pământ și largi, dar foarte frumoase, înflorate... mă rog, vă pricepeți mai bine. Frumos și atât. Neispititor.
Bluzele consider că ar trebui să nu fie transparente și nici strâmte. Și mai cred și că ar trebui folosit cât mai puțin machiajul.
Reply With Quote