View Single Post
  #133  
Vechi 10.11.2014, 12:12:15
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Fallen, de ce nu stabilesti o programare in prealabil, intrebandu-l pur si simplu cand anume ar avea timp pentru o spovedanie?
E posibil sa fie doar o impresie de-a ta si chiar sa aiba un program foarte incarcat, dar atunci te va programa cand va putea.

Uite, sa iti spun eu ce am patit la dentist de curand. Ma duc eu la dentist la control intr-o dupa-amiaza, imi face un periaj si imi descopera o infectie la o masea de minte, ma intreaba cand ai timp sa vii la mine pentru extractie? Mie mi-era cam peste mana sa mai vin si a doua zi si am intrebat: dar daca tot sunt aici, pe scaun, nu o puteti face acum? crezand ca este vorba de un fleac, fireste, si nedorind sa ma mai deplasez iar. Mi-a spus ca prefera sa vin a doua zi de dimineata, ca acum are alt pacient, dar ca eu sunt clientul, deci se va face cum hotarasc. Eu mi-am dat seama ca nu are chef, am zis sa nu fac pe desteapta si sa vin mai bine a doua zi dimineata, la prima ora, cum mi-a spus. Ei, a doua zi dimineata a fost o operatie atat de complicata, incat mi-a marturisit ca bine am facut ca am ales sa vin dimineata si nu am vrut atunci pe loc, pentru ca in ziua precedenta nu ar fi fost capabil sa duca la bun sfarsit ce avea de facut! Era prea greu, era deja obosit si fara chef si daca as fi persistat in nerabdarea si incapatanarea mea de a se termina totul odata, ar fi iesit foarte prost pentru mine.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote