View Single Post
  #6  
Vechi 15.11.2007, 12:59:56
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Am trecut prin asa ceva: mirajul vechilor site-uri de chat, foste prietene, cu care el mi-a spus ca s-a intalnit inainte de a ma cunoaste, gelozia mea, nedumerirea lui..
A ales sa vorbeasca si cu mine despre colegele lui, prietene, prieteni. Mi s-a parut dovada de incredere. In plus, mi-a zis: eu te-am ales pe tine, suntem o familie. (a comunicat cu mine)
Oare tu nu ai amici, sau vechi simpatii? Daca te intalnesti cu ei, daca vorbesti cu ei, oare simti ca il inseli pe sotul tau? Mie nu mi-ar placea sa ma "sufoce" sotul meu,sa nu ma lase sa vorbesc cu altii,sa nu aiba incredere in mine. Tocmai lucrul asta m-ar indeparta de el.
In acele 2 ore pe care le petreceti impreuna, ati putea sa vorbiti, sa faceti planuri de viitor impreuna, sa fie o atmosfera placuta. Asa incat sa se simta vinovat daca vrea sa te insele. Oricum, tu sa faci tot ce poti. Caci, daca va certati, daca esti geloasa, mai repede ar cauta alt loc, mai comod, unde sa se simta bine.
Poate ar fi bine sa-i spui ca esti de acord cu vechile lui prietene,ca ai si tu prieteni, dar ai nevoie de mai multa atentie din partea lui.:D
Reply With Quote