View Single Post
  #1  
Vechi 08.06.2014, 13:49:18
Cristi93 Cristi93 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.06.2014
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit Credinta in Dumnezeu

Buna ziuaDe vineri am si eu o problema .. psihica sa spun asa.
Pana vineri dupa masa nu contestam sub nici o forma puterea Lui Dumnezeu , bineinteles nici acum insa ceva mi s-a intamplat.Vineri dupa amsa parca cineva mi-a bagat in cap o anumita intrebare Exista cu adevarat dumnezeu ? Deci nu mai stiu ce sa mai fac sa mi-o scot din cap , inca astazi mi-e mai bine , am fost la biserica , m-am simtit foarte bine mai ales in timpul slujbei.Sunt extrem de credincios 3/4 duminici din luna la biserica(exceptie facand duminica in care lucrez de dumineata),tin posturi,respect poruncile Domnului , plus rugaciuni cel putin de 2 ori pe zi ,citirea zilnica din Sfanta Scriptura + un Canon care mi l-a dat preotul.

Sun constient ca exista,mie inca mie si frica sa ma gandesc si sa-mi pun aceea intrebare , insa mi-o pun in sensul ca mereu ma lupt cu mintea practic si doar ma gandesc asa in vag.

Am mai citit pe internet pe alte forumuri ca poate fii un blestem + daca apar alte simptome sa le spun asa ..de vreo 2 luni au aparut niste dureri in mijlocul pieptului .. apar doar dimineata si de obicei tin o zi , si apar o data la 2/3 saptamani.De aceea am pus accent pe aceste dureri ca din cate am inteles blestemel/vrajile/etc au astfel de simptome(daca nu imi cer scuze).Mereu si mereu am fost credincios mai mult sau mai putin si mereu L-am respectam pe dumnezeu si l-am considerat Tatal meu si pe Iisus Mantuitorul,insa nu stiu acum ce m-a luat..


Deci nu e deloc vorba de necredinta , sunt extrem de credincios si inainte si acum , insa practic ma lupt nu ma gandesc la asa ceva, si mereu aproape simt pe cineva langa mine pe care nu il vad , uneori mi se ridica pielea pe mine dintr-o data ca de exemplu in dimineata aceasta.Ultima data m-am spovedit de Pasti.

Vineri am fost la munca de noaptea si ca sa vedeti si voi ca mi s-a demonstrat ca Dumnezeu exista am uitat sa torn niste forme care eram mereu in fata mea dar parca Dumnezeu a facut sa nu le vad.Insa ma termina psihic acea intrebare.Intradevar ca sunt foarte obosit,nervos,stresat am acum un examen(2,4) de care depind enorm..


Va rog frumos sa nu ma luati in ras,batjocura.Ce spuneti e intradevar ceva .. pentru ca mai demult cineva m-a bletemat si din cate am inteles a facut astfel de chestii(Nu stiu exact tot ca eram micut si nu mi se spune exact despre ce e vorba) sau e doar in capul meu ?!
Multumesc pentru timpul acordat.
Reply With Quote