View Single Post
  #1  
Vechi 22.02.2006, 16:45:30
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

Buna ziua. Azi am descoperit ac forum. Sunt ortodoxa, ma spovedesc si ma impartasesc in posturile mari. Vreau sa pun o intrebare unor persoane stiutoare in intamplari iesite din obisnuinta.
S-au intamplat mai multe dar una din intamplari vreau sa o povestesc cu gand sa imi zica cineva priceput despre ce putea fi vorba, pt ca alte surse nu mi se par credibile.

eram ca varsta in scoala generala clasele terminale, a 7 a sau a 8a. Eram intr-o seara in casa la sora tatalui meu (ma duceam des acolo) si eram singura in camera. Stiu ca citisem despre reincarnare dintr-o carte, nu stiu daca e relevant, oricum pers din familie se distrau cu ac subiect fiind religiosi si necrezand. Eu nu stiam ce sa cred.
Am ramas un pic singura in camera si fiind in mijlocul camerei m-am uitat in dreapta mea si am vazut un nor neclar alburiu care pe masura ce ma uitam la el s-a condensat inspre directia opusa mie. Eu vazan ca in loc sa se imprastie se concentreaza m-am dus dupa el. Initial era cam la nivelul capului meu ca inaltime dar se ridica pe parcurs.
M-am dus aproape, adica in fata lui. Acolo s-a transformat intr-o sfera perfecta translucida sau transparenta nu stiu cum sa-i zic ca nu am mai pomenit asa ceva. Se vedea clar forma. Batea lumina lustrei in aceasta sfera, iar inauntrul ei se invarteau culorile curcubeului de jos in sus relativ repede. Mie in general mi-e foarte frica de chestii necunoscute si nu am absolut nici un chef sa imi apara in cale, nu imi trebuie probleme cu sanatatea din cauza lor!
Atunci nu imi era frica, ma uitam la sfera si ma gandeam sa iau o linie ceva sa o imprastii sa ii deranjez cumva forma. Era cat un pepene galben mediu ca marime. Tocmai atunci s-a ridicat mai sus pastrand forma si stand pe loc acolo unde nu o mai ajungeam. A mai stat un pic cateva secunde pe loc, timp in care tot asa se vedea si se invarteau culorile curcubeului probabil batand din lustra si tot de jos in sus se invarteau, apoi s-a indreptat catre coltul cu tavanul unde iar s-a oprit un pic, apoi a trecut prin perete nu prin tavan (avea 2 variante) spre camera cealalta neschimbandu-si de loc forma, a trecut usor prin perete si mai incet decat se deplasase inainte.

Eu m-am gandit ca sunt extraterestrii sau fulger globular. Voi ce credeti? Putea fi diavolul insusi? sau ce putea fi? a mai experimentat cineva asa ceva sau are cineva habar de asa ceva? nu vreau sa intreb persoane cu yoga sau altele la gen. Desi au trecut destui ani de atunci tin minte foarte bine detaliile legate de ac. intamplare si as vrea un raspuns autorizat.
Reply With Quote