View Single Post
  #234  
Vechi 01.10.2021, 17:43:30
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Vă rog să mă iertați, deci nu vreau să vă declanșez stările care vă pot tulbura, nu mă pot abține să nu aduc în vedere faptul că una din cele mai dezvoltate tări ale lumii, Coreea de Sud, este pe locul 10 mondial la rata sinuciderilor. Și acolo sunt foarte mulți artiști care-și pun capăt zilelor și își șochează audiența...
Nu-mi declanșați nimic, mai degrabă nu-mi place melancolia, aș zice doar că mie-mi plac artiștii pozitivi, puși pe șotii stilul Horia Brenciu care umple de culoare scena, de la ei îți mai încarci bateriile.

Eu nu pot să urmăresc de exemplu discovery investigation, tocmai din cauza asta, se ajungea prin introspecția respectivă la prea multe detalii.

În Coreea de Sud și Japonia îi păcălește dracul cu reîncarnarea, probabil ei cred că se refac în altă viață sau ciclu carmic, traiul e foarte scump, competiția e foarte mare, locuințele sunt foarte scumpe, tinerii lucrează în ture și supra ture până la epuizare fără să aibă familia lor, casa lor ca lumea, unii stau în adăposturi anti-atomice în Korea de Sud că nu-și permit altceva.
E oribil să muncești toată viața cinstit și să nu ai bani decât de o cămăruța înghesuită într-un oraș supra-populat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote