Subiect: sper sa am rasp
View Single Post
  #8  
Vechi 26.04.2009, 03:49:07
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adr1an Vezi mesajul
pai abia am facut 19...in ianuarie...dar,,,spre mantuirea mea la ce imi va folosi o diploma...stiu...si aici ma pot mantuni,,,dar aici nu este si desavarsirea,,,,nici Parintele Cleopa nu avea scoala....dar a fost cel mai mare duhvnic al tarii romanestii..in ultimii 50 de ani...avea niste cunostinte mai mult decat unul cu o diploma cu sigilii...in teologie asa zicea Arhim. Timotei Aioanei de la Arhiepiscopia Iasilor

Doamne Ajuta,,,,Sanatate
Draga Adrian,

tu acuma stii bine la cei 19 ani ai tai, ca uneori, ne prinde frenezia de a face lucruri mari, iar uneori acest e lucruri sint mai mari decit le putem duce noi insine.

Oricum, exista niste lucruri pe care trebuie s ale iei la socotela:
1. ascultarea de parinti - atita timp cit tu depinzi de parintii tai, ar trebui ascultati parintii

2. o diploma - pai ce faci azi fara scoala? te intreb si eu asa ca sa stiu cum gandesti, ca eu inteleg ca cine nu are scoala - nu are "parte" cum se zice.

3. ar trebui neaparat sa te consulti cu preotul duhovnic, deoarece iti cunoaste inima, te cunoaste, si trebuie vazut cit poti tu sa suporti viata dura din manastiri

4. ai postit vre-odata? ai reusit sa tii post negru? macar asa iti poti raspunde la citeva intrebari personale legate de infranarea trupului/stomacului?!

5. ar trebui sa te cercetezi bine, si sa vezi cit de mutl te rogi tu, acolo inchis in camera ta, si rugaciune, cit poti duce?

Eu nu astept ca tu sa-mi raspunzi, insa sper ca asa vei reusi sa-ti faci o analiza detailiata, ca sa vezi si tu puterile tale.

Gestul tau este foarte frumos, si ma bucura, ca un tanar ca si tine, este dispus sa se jertfeasca pentru Dumnezeu decit sa mearga la discoteca...
Dar, cercetea-za-te bine, ca sa nu gresesti.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote