View Single Post
  #2  
Vechi 19.11.2009, 19:09:00
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicoletapopa Vezi mesajul
numele meu este Nicoleta si sunt noua pe acest site si am si eu o nelamurire la care asi vrea sa primesc raspuns ,sunt inscrisa pe comunitatea crestina ortodoxa de putin timp ,acum cateva zile in urma am primit un mesaj de la un membru din comunitate prin care facea apel la noi sa fim buni si sa ajutam un baietel pe nume muresan alexandru din valea grosilor jud. cluj cu cate un leu fiecare sau cu cat putem ,ma sensibilizat mesajul fiind primit tot de la un copil de 10 anisori pe nume razvan andrei el fiind ipodiacon in campulung.am fost sensibila si iam promis acelui copil ca ma voi duce a doua zi la posta sa pun cat pot in plic si sa trimit la acel baietel ...asa am si facut impreuna cu prietena mea iam pus in 2 plicuri cate 10 lei fiecare si o felicitare ptr. ca venea ziua copilului pe nume alexandru ,am primit si un site pe care copilul are puse diferite poze imbracat ipodiacon si un site unde este vorba de un ieromonah pe nume rafael am luat legatura cu acel preot si am discutat mai multe aspecte legate de acel copil crezand ca asi putea sensibiliza mai multa lume din orasul meu ....preotul mia povestit multe lucruri frumoase despre baietel si multe acte de caritate pe care le facea el pentru acel copil...dar ceva nu se lega si tot am cautat pe internet si am gasit numele preotului din valea grosilor si am luat legatura cu acel preot si spre uimirea mea am ramas socata sa aflu de la acel preot paroh ca acest ieromonah rafael este defapt un fals calugar care se foloseste de acest copil impreuna cu familia lui si sa aflu ca au fost donatii de sute de milioane acum 2 ani pe care acel calugar ia luat in numele copilului si ca nu este nimic adevarat din cele postate de el pe internet .acum intrebarea mea chiar nu se poate face nimic pentru acel om care se foloseste de acel copil ???sau nimeni nu poate sa il opreasca ???preotul din sat mia zis ca ia facut raport la episcopie dar pana in prezent nu sa putut face nimic.nu imi pare rau de acei banuti pe care iam trimis acelui copil chiar daca nu au ajuns la el ci ma mustra constiinta ca un profitor profita de sensibilitatea nostra . va p[ot da adresa unde gasiti mai multe detalii despre acest copil si anume :ipodiaconul alexandru pe hi5 si inca un site ieromonah rafael tot pe hi5 vedeti si voi cei de aici ce poate face unele persoane .daca gresesc cu ceva imi cer iertare nu o fac cu rea intentie ci vreau si eu o lamurire sa pot intelege de ce le este permis asa ceva unor falsi calugari ???? va multumesc
Daca e fals calugar, fiind vorba de fals si inselaciune, e de competenta politiei si a procurorilor, nu a Bisericii.
Reply With Quote