View Single Post
  #80  
Vechi 26.05.2011, 23:53:40
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nu ai fost citat , nu am folosit numele tau , iar orice coincidenta este "pură" intâmplare !
Esti un dragut,m-am trezit eu brusc din somn,cu fata la perete si paru valvoi si am visat ca ma alerga unu cu furca dogmatica :) Nu erai tu ca ala era mic,negru si respira greu.Mai rezista putin Cristi si scapi de mine:),vin concediile,unii plecam apoi cu treaba prin lumea larga daca asa vrea Domnul,sa vezi ce liniste si pace pe forum.Apropo stii cum se zice in Cartea lui Iov:

,,Fiii lui Dumnezeu au venit intr-o zi de s-au infatisat inaintea Domnului. Si a venit si Scotianul in mijlocul lor.Domnul a zis Scotianului: "De unde vii?" Si Scotianul a raspuns Domnului: "De la cutreierarea pamantului si de la plimbarea pe care am facut-o pe el." Domnul a zis Scotianul: "Ai vazut pe robul Meu Cristi? Nu este nimeni ca el pe pamant. Este un om fara prihana si curat la suflet, care se teme de Dumnezeu si se abate de la rau."

Si Scotianul a raspuns Domnului: "Oare degeaba se teme Cristi de Dumnezeu? Nu l-ai ocrotit Tu pe el, casa lui si tot ce este al lui? Ai binecuvantat lucrul mainilor lui, si turmele lui acopera tara. Domnul a zis Scotianului: "Iata, iti dau pe mana tot ce are, numai asupra lui sa nu intinzi mana." Si Scotianul a plecat dinaintea Domnului...." :)

Putina rabdare ,,moshule"si ai scapat de ratacitu/sectaru/eretic/puneti in continuare orice cuvant de alint.Rugaciunile au fost ascultate si pleaca inca unu cu sminteala.Nici nu intraznesc sa ma gandesc ca iti va fi dor de mine..fie si cu un ,,Ptiu drace" :)

Nu te supara pe ce am scris.Nu reusesc decat rar sa fiu serios.Probabil ca sa nu fac un infarct mai devreme de varsta pensionarii.Chiar vreau pensia,fie si pentru o zi,la cat trudesc pentru ea,caci nu este a mea,ci a urmasilor urmasilor mei in kilturi.. :) Noapte buna.
Reply With Quote