View Single Post
  #4  
Vechi 18.03.2018, 00:20:01
sefuilie sefuilie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2016
Mesaje: 3
Red face

Multumesc frumos pt sfat.
Nickname-ul meu este de foarte mult timp, din liceu..l-am pastrat din obisnuinta, la mai multe conturi, pe unde am mai fost inregistrat si aceiasi parola, asa ca masura de siguranta sa nu le incurc.
Problema este ca imi doresc sa realizez ceva in viata, nu pot fi un simplu spectator, ma implic foarte mult, lucrez mult peste program chiar si in weekend dar eforturile si mai ales performantele uneori nu sunt recompensate pe masura asteptarilor, a implicarii.
In ziua de astazi se pune destul de mult accent pe ceea ce ai, pe partea materiala si nu pe cine esti (ce masina ai, cum te imbraci, unde iti petreci concediul...etc).
Toti alearga dupa masina...casa, salarii foarte mari, uneori nejustificate pentru capacitatea si randamentul pe care-l dau cei care detin anumite functii.
Nu pot fi nici superficial....fie ce o fi, chiar ma framant si sper sa gasesc calea echitabila, pe termen lung.
Am intalnit persoane care m-au subestimat destul de mult si persoane care intr-adevar mi-au spus, avand casa si masina ,,Dar tu cu ce vi in relatia asta?'' Si eu in gandul meu ,,...cu sufletul" dar din pacate nu mai vedem adevaratele valori si caractere in ziua de astazi , sunt alte principii.
O persoana nu poate fi selectata prin prisma banilor, eventual prin atitudinea fata de bani...dar tot asa mi se pare injust si nu as face nicioadata asta, stiu cum este sa fi si de cealalta parte a baricadei, cu toate ca cei mai multi uita cine au fost si de unde au plecat!

Last edited by sefuilie; 18.03.2018 at 00:26:30.
Reply With Quote