View Single Post
  #36  
Vechi 08.10.2009, 16:56:36
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Am ras foarte mult la cele scrise de tine...dar mai ales la eticheta pusa lui Duda =)) =))...sincer eu nici nu il pot caracteriza pentru ca e un simplu parvenit si cam atat!
Ma bucur ca ti-am descretit fruntea.
In privinta candidatilor cred ca noi trebuie sa intelegem un lucru si sa ne trezim odata: un candidat la presedintie este un politician abil, asta inainte sa ajunga acolo a trecut prin multe si multe compromisuri a facut. "Uns cu toate alifiile" inseamna de fapt - scaldat in toate mizeriile! Nu are cum sa fie un "politician crestin" de exemplu si sa fie si de succes. Mai sunt unii care incearca, vezi Becali, dar nici nu le iese nici nu da prea bine. Si oricum Becali nu este politician, este om de afaceri. Eu cred ca acest sistem asa a fost menit sa fie si de aceea Iisus spunea: "dati-i Cezarului ce-i al Cezarului" adica nu amestecati cele doua lumi, una este cea curata a lui Dumnezeu si alta asta murdara lumeasca in care ne tavalim cu totii.
In concluzie: si Basescu si restul nu sunt "mizerabili" ci sunt politicieni, simplu. Nu au cum sa fie buni crestini presedintii pt ca atunci nu ar mai putea veni Apocalipsa niciodata! Acestia trebuie sa ne livreze vrajmasului la un moment dat! Sa nu se uite acest lucru! Nu ma refer neaparat la Basescu (oricum nu el conduce realmente Romania) ci in general la clasa conducatoare. Deci hai sa ne trezim si sa nu ne mai asteptam sa fie candidatii oameni cu suflet si pasatori pentru ca este o poveste care nu va fi realitate niciodata!
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote