View Single Post
  #69  
Vechi 20.06.2015, 23:07:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Nu va inteleg nedumerirea, se vede ca n-ati lucrat niciodata la patron care pretinde sa lucrezi peste program desi nu plateste ore suplimentare si sa nu ai incotro ca altfel nu ai cu ce-ti plati ratele.
da, sotul meu lucreaza asa cum am spus si nu e nici VIP nici general manager, nici macar nu are un salariu mare ci doar unul normal.
Draga Maria,cat am stat in tara nu am avut norocul sau onoarea sa lucrez la"stat"sau pt multinationale...ci numai pt patroni.
Cred ca daca ma gandesc la motivele plecarii din tara,lucratul peste program,neplatit,a fost unul dintre ele,fara doar si poate.
Adica nu aveam nici viata personala si nici un venit care sa reflecte munca mea.
Am avut si job de raspundere si atunci situatia s-a complicat si inrautatit,trebuia sa dorm cu telefonul la cap si sa nu pararesc Bucurestiul in weekend-decat cu aprobare...destul de rar si de regula nu pe timpul verii cand de fapt voiam sa calatoresc.

Singurul lucru care m-a tinut acolo a fost colectivul!Doamne ,erau niste oameni tare buni,noi nu eram colegi,eram prieteni si dupa program.
Am facut impreuna zile de nastere,onomastici,Craciun si Paste,weekenduri la munte,mare,padure...S-au botezat si nasit intre ei,a fost tare fain.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote