View Single Post
  #7  
Vechi 24.04.2010, 23:36:50
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Mda, teoria ca teoria, suntem buni, da, vorba aia, practica ne omoara...

Care proiect ? Simulacru' lu boc ? Tov base' se vrea imparat cu orice pret, si, incet, incet...il impinge pe titirezu de boc in fata cu petecutu' lui de hartie care-i spune "proiectu' de razuire a const(r)itutiei". Vreti reforma, vreti schimbare ? Radeti tot, arati din urma, si, puneti flori intr-un final. Numa' asa cu aratura primenita apucati-va de revizuit, refacut si recladit. Da grabiti-va ca erupe supervulcanu' si se duce nai(bip) proiectele, tronurile si fotoliile...Romaniei nici nu-i mai e de folos(os) nu'stiu' ce clasa politica, ca sa'sa'i'n FALIMENT. Mai bine sa inscaunam un contabil di' neamu' lu' ben_gal, ca sa'sa au pus ochiu' pe plaiu' mioritic. Asta macar ar chivernisi cu
folos agoniseala noastra. S'acuma ca m-am politizat si eu, ca broasca cu paru', io zic ca altele ne'npung in dos(foamea cat casa, scoala de tampiti, n'are slujba poporu', ii scump kilovatu', banu'i rar di tot si nu-m merge strungu' hai), cum ar spune un cartan'u : tara'i in ardere, bai, si baba si cheaptana, s'paia's faci si piermanet ca tre' sa duca la bruxeles sa dea bini, bai.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote