View Single Post
  #6  
Vechi 18.06.2011, 23:18:47
Daniel_7 Daniel_7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 439
Implicit

Cine sunt ei?
Eduard Marian Ilie, cunoscut drept Edward Maya, s-a nascut în 1986, la Bucuresti. Este producator, cântaret si compozitor. A absolvit Liceul de Muzica "George Enescu" din Bucuresti si este student în ultimul an la Universitatea Nationala de Muzica. La 19 ani, Maya compune împreuna cu Eduard Cârcota piesa "Tornero", cu care Mihai Traistariu se claseaza pe locul 4 la Eurovision 2006. În 2008 produce albumul "Fara lacrimi" ("No Tears") al trupei Akcent. În vara lui 2009 compune, împreuna cu Vika Jigulina, piesa "Stereo Love", care ajunge în scurt timp un hit international. Are acum propria casa de discuri, Mayavin Records.
Vika Jigulina, pe numele ei real Victoria Corneva, s-a nascut în 1983 la Cahul, în Republica Moldova. Dupa ce a absolvit Rachmaninov School of Music, se muta la Timisoara, unde îsi continua studiile. În prezent este DJ la Vibe FM.

5 secrete
Trag un pui de somn în aeroport
"Calatorim foarte mult si dormim inclusiv în aeroport, pe banci, pentru ca uneori suntem foarte obositi"
Cea mai frumoasa vacanta au petrecut-o la bunici
"Cea mai tare vacanta a fost la tara, în România, în satul Vârfuri, din judetul Dâmbovita, la bunicii lui Edward. Am fost cu niste prieteni, am facut gratar".
Considera ca mâncarea româneasca e cea mai buna din lume
"Dupa ce am mâncat peste tot în lume, cea mai buna mâncare ramâne cea româneasca. Nu exista nimic mai bun pe lumea asta".
Amândoi iubesc România
"La noi asa e: 'cine e asta, ma? Al nostru? aaa, e de c...!' 'Cine-i ala? Akon? Mama, ce tare!' Poate la un moment dat vom învata sa ne sustinem oamenii talentati. Noi suntem mândri pentru ceilalti colegi ai nostri care au reusit afara".
Edward cânta la fagot
"Am cântat pâna de curând în orchestra Conservatorului, la fagot. Am fost si în turneu cu ei. Sunt ultimul an la Conservator, dar nu mai am timp sa cânt în orchestra".
Reply With Quote