Subiect: preot divortat
View Single Post
  #38  
Vechi 30.08.2013, 23:01:41
b.mihaela b.mihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2013
Mesaje: 9
Implicit Dumnezeu inseamna iubire

Nu pot sa-mi inchipui cum un om care a imbracat haina preotesca poate fi violent .Ma doare sufletul cand aud de violenta in familie si stiu ca cel ce este victima devine un om fara incredere in el si totodata dependent de persoana ce-l traumatizeaza psihic si moral .E tare greu sa judec situatia prezentata si nici nu am dreptul . Ce pot sa spun este ca inainte de toate fostul preot este om si este rational deci inca se mai poate ridica ca sa simta caldura in noua familie prin iubire de Dumnezeu .Solutia situatiei foarte dureroase,din punctul meu de vedere , este ca prietena ta sa-i propuna partenerului de viata sa mearga impreuna la duhovnic sa se spovedeasca dupa care sa parcurga cele crestinesti pentr-o viata curata ,cinstindu-l pe Dumnezeu ,ca asa se vor respecta intre ei . Daca fostul preot refuza sa mearga la biserica atunci relatia este o batjocura si prietena ta cu putere de caracter si iubire de Dumnezeu trebuie sa puna punct relatiei in desfrau pana nu este prea tarziu . Imi cer scuze daca am gresit dar este doar punctul meu de vedere .
Reply With Quote