View Single Post
  #21  
Vechi 10.05.2015, 22:24:11
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumitrucelmare2000 Vezi mesajul
In toamna trecuta am reusit, dupa un drum lung si cateva piedici, sa ajung la Prislop la mormantul parintelui Arsenie Boca. Cei care au fost deja stiu ca acolo este o maicuta care nu te lasa sa ingenunchezi la mormantul parintelui. Probabil ca nefinnd canonizat nu este voie. In fata mormantului insa mi-a trecut ceva prin cap: Mi-am zis in mintea mea ca nu o sa ma inchin parintelui, dar ce-ar fi daca m-as inchina Sfintei Cruci care este la mormant? Si nu stiu daca maicuta a stiut ce vreau sa fac sau a avut un moment de neatentie dar am reusit sa ma inchin. In momentul cand am vrut insa sa ating mormantul parintelui maicuta m-a oprit si mi-a spus: N-ai voie! Am auzit dupa aia si oameni vorbind ca nu-i voie sa te inchini la mormantul parintelui. Voi ce credeti?
Chiar si dupa moartea sa s-au intamplat multe minuni. Deci acei oameni s-au rugat cumva la el,la sfantul necanonizat inca . Daca s-au rugat in genunchi,insemna ca interdicitia nu e adevarata . Daca nu s-au rugat in genunchi,inseamna ca nu e nevoie sa ingenunchezi .Deci cumva tot s-au rugat ei . Nu trebuie neaprat sa incalci dispciplina ca sa te rogi. Cauta si tu sa te rogi sfantului ,necanonizat inca ,cat mai profund si cu cat mai multa dragoste ,si indifferent daca ingenunchezi la mormantul sau sau nu,sfantu te va auzi . Caci nu din vina ta nu ai ingenunchiat,ci pentru ca cineva ,urmasa a celor care faceau parte din acea obste ,te-a oprit. Toate au un sens pe lumea asta , si din lucruri mici ajungem la adevaruri mari
Reply With Quote