View Single Post
  #45  
Vechi 23.05.2012, 00:04:11
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Nu vreau sa se creada ca sunt aerian, dar ne cam asumam rolul de dumnezeu. Am ajuns sa decidem ca urmare a unor analize ca trebuie sa facem avort. Normal ca imi doresc ca toti parintii sa aiba parte de copii sanatosi, dar e nefiresc sa spunem daca un copil merita sa traiasca sau nu. Ori multi medici incurajeaza moartea si nu viata. Iar multi parinti, lipsiti de rugaciune, sunt de acord cu sfatul medicilor de a lua viata unor prunci.
Cunosc cateva cazuri in care mamele au fost sfatuita sa faca avort (analizele aratau ca exista probabilitatea existentei sindromului Down, ori copilul era diagnosticat cu posibile malformatii) dar copiii s-au nascut perfect sanatosi. Se mai pacalesc si medicii, asa cum spui si tu, medicul nu trebuie sa se substituie lui Dumnezeu. Am vazut saptamana trecuta o stire despre o femeie care facuse avort, iar dupa ceva timp a constatat ca era tot insarcinata. Un alt medic caruia i se cerea parerea in stire spunea ca s-a mai confruntat cu astfel de cazuri si copiii s-au nascut perfect sanatosi. Sa fie oare o minune?
Reply With Quote