View Single Post
  #94  
Vechi 03.10.2010, 16:12:34
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de 0rtodoxia Vezi mesajul
deci vreau sa va zic ca am pus-o! pana aici mi-a fost.. deci am citit vamile vazduhului dar astazi chiar LE-AM CITIT asa adancit.. of, of of.. deci imediat atunci in pragul mortii mai intai vin dracii si abia apoi ingerii.. dracii vin inainte.. apoi iesi din trup si incepi sa urci.. da cine trece de prima vama macar? a convorbirilor si a rasurilor pacatoase? daca nu biruiesti balanta cobori direct in iad, cica cei care nu cred in Dumnezeu nu apuca nici aici sa ajunga ci coboara din prima direct in fundul iadului in muncile nesfarsite! GROAZNIC! vai, vai vai si eu dorm ca un porc incaltat, de parca n-as muri.. toti ,zice ca toti sunt surprinsi atunci.. chiar si sfinti care au avut darul lacrimilor au avut de suferit la vami si sunt 20 de vami!! abia apoi ajungi in fata Sfintei Tremi, daca ajungi! apoi cobori in iad 30 de zile si apoi iar vii in fata Sfintei Treimi dar ijn iad doar privesti ce-ai fi patit si ce vor suferi pacatosii.. apoi 10 zile prin Rai ,apoi se hotaraste unde vei sta pana la marea judecata ca sa mostenesti Ierusalimul cel Ceresc.. oh Doamne.. tre sa ma pocaiesc tare de tot.. sa nu ma judec mai ales.. iertare! iertare si indurare tturor celor ce le-am provocat intristari ii rog sa aiba indurare si sa ma ierte ca suntem in aceiasi oala cu toti..( ce ne vom face la vami fratilor, ce ne vom face???


Da asa este ce ne este scris de acolo de sus aia vom patimi . De Dumnezeu nu ne putem ascunde ,fara stirea lui nu ni se misca un fir de par in cap .El ne da intelepciune si noi trebuie sa o folosim in sensul bun al cuvintului , nu inspre a face rau semenilor ,pentru a ne urii si dusmani mereu .pentru a face lucruri care nu-s spre placerea puterii Divine. Sa ne folosim de ce ne-a dat Dumnezeu in scopurile cele mai folositoare si utile pentru :suflet ,inima ,trup,minte ,vaz auz, gust ,miros , si toate celelalte . Dumnezeu sa ne Ajute pe toti sa trecem vamile cit se poate de usor .
Reply With Quote