View Single Post
  #254  
Vechi 04.11.2012, 01:26:41
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu-mi esti antipatic, doar ca eu cred ca datorezi niste scuze doamnei si desi constientizezi asta partial, eviti sa o faci, punand in loc cuvinte care in acest context sunt doar vorbe goale.
Scuze? Probabil asa se vede din exterior. Eu am stat departe de acest topic pana cineva mi-a pus la dispozitie niste informatii. Chiar si cu doua zile inainte de moartea fetei. De ce mie, cand putea fi oricine altcineva? Sau... poate ca au mai fost si altii, dar prefera sa taca! Nu e o scuza pentru ce-am spus. O sa o spun si cu alta ocazie, daca va fi cazul. Eu nu vreau sa facem din acest forum ceea ce nu trebuie. Cine vrea, poate sa se roage (ma tem ca nu te numeri printre voluntari), dar la "alte ajutoare" e nevoie de multa, multa bagare de seama, ca niciodata nu stim cu cine avem de-a face. Prin informatiile primite, (pe care NU le voi divulga oricum), se strecurase de-a lungul timpului minciuna. Ce s-a intamplat a fost ca ciobanul care striga "Lupul" cand nu era cazul, iar cand a fost in pericol, nu l-a mai crezut nimeni. Justificarea mea, poate avea un aer penibil, dar imi asum riscul fiindca chiar nu-mi pasa ce gandeste "filosoful". Reactia mea ARE o justificare. Inclusiv aceasta. Trist este ca tie sincer nu-ti pasa de durerea ei, care nu neg ca exista, ci de faptul ca eu nu ma scuz... In alte conjuncturi, lasi impresia ca gandesti foarte profund, pe cand aici, de dragul impresiei artistice, pari total superficial.

Iar mesajul meu de mai sus se vrea a fi un sfat util. Daca-ti pare o vorba goala, probabil ca esti de cealalta parte a baricadei... Ideea este ca nici tu si nici eu nu stim care dintre cele doua parti este cea buna, sau daca este totusi vreuna dintre ele... buna!...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote