View Single Post
  #26  
Vechi 30.08.2016, 22:19:53
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Mai intai, copilul nu ia neaparat ce este mai bun. Combinarea genelor este aleatorie.
Interesante precizari, nu sunt medic, care ar fi sansele ca pruncul sa imprumute trasaturile feței de la parintele mai frumos ?

Ma gandeam ca pruncul va fi o versiune imbunatatita a celor doi si din putinele cunostinte de genetica am inteles ca sunt sanse mari ca anumite gene recesive sa fie corectate din fondul genetic al parintelui celalalt sau chiar din al celor 4 bunici.

In familiile in care unul din parinti arata mai bine, nu am vazut sa nu fie om care sa nu aiba un aspect cel putin placut, desigur ar fi o greseala sa reduc totul la observatia personala, dar am vrut sa incurajez.

Din punct de vedere al unui barbat care arata cat de cat s-ar putea sa nu fie necesar ca sotia sa fie top modela, s-ar putea sa caute si alte calitati decat aspectul fizic, care daca e unul normal nu e deloc rau.
Eu prin aspect normal nu inteleg tulburari de greutate in plus sau in minus si ma gandesc la o inaltime cel putin medie pentru tara in care se naste cineva.

Oricum oamenii induhovniciti au o anumita stralucire, important e sa nu fie desfigurati de pacat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote