Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #2  
Vechi 22.07.2021, 17:46:24
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Echipa de robotică a României AutoVortex, câștigătoarea Campionatului Internațional de la Chicago.
Știrea e veche pentru mine, e de ieri pe r3media :), cine știe cunoaște.

https://r3media.ro/romania-prima-tar...a-de-robotica/
Elevii de liceu români au obținut locul 1 la Campionatul Internațional de Robotică CRI 2021, desfășurat în SUA, la Chicago, în perioada 16 – 17 iulie.

Este prima dată când o echipă ne-americană câștigă Finala Mondială de Robotică, din 1989 de când se desfășoară acest Campionat de Robotică, informează AM Press.
____

Dacă stau să mă gândesc la știre cred că japonezii și coreenii ne fac pilaf pe europeni la robotică, dar poate nu s-au înscris la concursul din Chicago, ei punctează în alte evenimente, de unde iese cashul.

O fi prima echipă non-americană că nu s-au înscris coreeni, japonezi la concurs etc.

Nu cred că e bună expansiunea cibernetică pentru că omul riscă să intre într-o pușcărie electronică în care e supravegheat chiar și la nivel de gând.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Romania are viitor, din pacate neamul romanesc nu are inteligenta necesara sa-si gaseasca liderii.
România nu are viitor, pentru că nu are natalitate

https://www.mediafax.ro/social/in-pa...8-000-20112110

„în anul 2020, numărul născuților-viî înregistrați la oficiile de stare civilă din România a fost de 178,63 mii copii, cel mai mic număr de născuți-vii din 1930 până în prezent, în anul 2020, rata de fertilitate a scăzut față de anii anteriori ajungând la 34,0 născuți-vii la 1000 femei de vârstă fertilă (15-49 ani)“, mai arată

Deci nu va ploua cu oameni din cer, România va fi o populație, o amestecătură cenușie, pentru că fără natalitate nu mai ai vârfuri, elite, oameni de geniu, sfârșesc cu toții în chiuretă, în sterilet etc, ai doar niște consumatori.

Cât privește respectivii tineri vor fi cetățeni americani, olandezi, elvețieni lucrând pe salarii babane și vor uita româna pe aeroport în câteva decenii, și-au făcut loruși bine, bravo lor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote