View Single Post
  #5  
Vechi 29.11.2007, 19:34:09
maryanast maryanast is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2007
Mesaje: 3
Implicit

Parerea mea e ca sunteti aici ca sa-i judecati pe ceilalti si sa faceti lectura, nu sa-i ajutati! Daca ar fi fost altfel anunturile pe care ar trebui sa le deschideti si macar sa lasti o vorba buna, nu ar avea "0" raspunsuri!!!mie imi pare rau ca am pus anuntul aici! imi pare rau ca mi-a trecut prin cap ca ma poate ajuta cineva doar daca citeste.M-am inselat, pentru ca nu traim intr-o societate care sa-l ia ca atare, ci in una in care membrii te judeca aspru, te injosesc si in nici un caz nu te ajuta! Nu stiu cum voi fi peste cativa ani, dar daca voi ajunge vreodata sa am bani multi sper sa nu ma schimb, in caz contrar prefer sa nu ii am! Daca doua sau trei persoane te indruma la un dentist bun, aratandu-ti dovezi cat de bine se trateaza,sau la un cinematograf cu o sala excelenta... tu ce ai face, in ce directie ai luao? Daca tu te-ai tratat intr-un spital din tara si te-ai insanatosit, atunci esti un caz fericit. Ultima data cand am fost la urgenta in tara dupa 5 ore de asteptare si de investigatii la chirurgie, la ginecologie si iar la chirurgie, medicul care m-a preluat imi da verdictul: gripa + o reteta pe care era prescrisa aspirina, ca sa nu mai spun de injectia antivomitiva pe care mi-a facut-o, iar dupa 2 minute vomam sa lesin. Dar ce sa mai spun de mama care de la o operatie de fibrom, acum cativa ani, a ajuns ,de anul asta, sa poarte toata viata o canula in gat prin care sa respire, ce va trebui schimbata in fiecare an si curatata zilnic cu ser fiziologic si asta din neglijena doctorilor si a conditiilor din spitale. Asa ca te rog nu ma judeca tu cu ce nu trebuie.
Reply With Quote