Subiect: Holocaustul
View Single Post
  #590  
Vechi 16.06.2015, 07:17:11
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Am putea inventa si noi, romanii, un termen asemanator cu ,,holocaust"? Am fi in stare sa ne aparam si noi interesele asa cum si le apara evreii? Si noi, romanii, am avut victime cu milioanele, unele chiar sub ochii nostri...

De ce sa plangem mortii altora, iar pe ai nostri sa-i lasam neplansi? Si mortii nostri sunt importanti, nu numai ai evreilor. Si noi avem nevoie de oarece demnitate nationala, nu doar altii. Ce fel de evrei au murit si de ce? De ce unii evrei s-au descurcat, iar altii, evrei sadea, n-au reusit? Ce se intampla cu adevaratii evrei? De unii evrei au murit, iar altii, mai putin evrei striga ..holocaust" si vor sa culeaga doar avantajele autovictimizandu-se?

Acum tiganii isi spun romi, maine-poimaine, dupa ce romanii se imputineaza prin diverse tertipuri, isi vor spune, probabil, romani... Si le vor cere romanilor adevarati daune datorita holocaustului impotriva tiganilor...O. istorie, istorie...
Cred ca e o diferenta intre moartea a 6 milioane de persoane in nu mai mult de 6 ani prin gazare, torturare si infometare, si moartea a milioane de oameni de-a lungul istoriei...

Last edited by abaaaabbbb63; 16.06.2015 at 07:21:46.
Reply With Quote