View Single Post
  #88  
Vechi 08.04.2008, 12:48:48
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Pana la urma eu vreau un raspuns clar: sa primim acele buletine cu cod de bare din 2009 sau sa nu le primim? Voi ce faceti, le primiti sau nu? Vreu sa raspunde-ti prin DA sau NU, atat, fara povesti si ocolisuri.
Al meu e valabil pana in 2012 dar o sa ne oblige/entuziasmeze sa le schimbam ca vor fi campanii mediatice de schimbarea buletinelor incepand cu 01.01.2009... Eu nu l-ash schimba shi n-ash primi nici cu cod de bare, nici cu cip, nici doar cipul, shi nici altceva cu amprenta sau alte aiureli ce o sa le mai dea prin cap sau sa semnez ca imi dau votul pentru intronarea antihristmului sau unirii lor... mai bine nu merg la vot shi daca vin din casa in casa ca pentru recensamant nu semnez, nu le deschid.... Deci nu jur shi nu promit dar nu vreau sa-l primesc, ca a zis Hristos sa nu juram shi sa nu promitem nimic ca vine de la cel rau orice laudaroshenie...

Daca ma vor da afara din servici sau orash, voi ruga pe Hristos shi imi va descoperi ce am de facut.... pana atunci ash dori sa-mi cresc pe balcoane ceva de-alegurii shi sa plantez pomi pe unde gasesc posibilitate sau prin laditze... sa-i tund ca sa ramana mititei... shi apoi asha cum ne-a invatzat Hristos, cu post shi rugaciune shi induhovnicire asha fel incat credintza noastra sa depasheasca credintza fariseilor shi carturarilor shi pe fiecare zi dar shi pe saptamana... dar nu shtiu cum sa ma pazesc de tv shi de somn... dorm intre 8 shi 12 ore pe zi/noapte... deci e dezastru... shi nu fac mai nimic...

Raspuns clar: Sa nu primim!:hmmm:??????
Reply With Quote